HAKKINDA

Thinking Putty Nedir?

Crazy Aaron Thinking Putty, adından da anlaşıldığı gibi

tam bir düşünen macun!
 

Elinizde bir macun varsa ofisinizde çalışmak tam bir keyif olur, hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Diyelim ki; okul döneminde bir öğrencisiniz ve günleriniz sınav stresi ile geçiyor. Hemen elinize bir macun alın, ders vakitlerinizi keyif anlarına dönüştürün. Ya da diyelim ki; bir ebeveynsiniz ve biraz nefes almak istiyorsunuz. Çocuğunuz için bir macun almışsanız elbette ki; çocuğunuz macunu ile oynarken siz ayaklarınızı uzatıp biraz dinlenebilirsiniz. Gerçi biz bu durumu yaşayabileceğinizi hiç sanmıyoruz :) Bizce macunun keyfine varmak için siz de çocuğunuzla birlikte oynayacaksınız...

Kurumayan ve tamamen keyif içeren Crazy Aaron nasıl bulundu hiç merak ettiniz mi?

Dünya Savaşı sırasında Amerika'da doğal kauçuk malzemeler bulmak oldukça zorlaşmıştı. Japon kauçuk ağaçlarının bulunduğu Güney Pasifik işgal edilmişti. İşte tam bu zamanlarda Amerikan Endüstrisinde; doğal kauçuk lastikler, contalar, mühürler yerine kullanılabilecek bir lastik arayışına girilmişti. Bu nedenle bugün kullandığımız bir çok silikon ürün Dünya Savaşı sırasında geliştirilmiştir.

1936 yılında, Endüstriyel Araştırma Enstitüsü'nde, Dr. Earl Warrick; organik bazlı silikon (organasilicon) denemeler yapmaya başladı. 1943 yılında, yeni kurulan Dow Corning Şirketine katılmak için enstitüyü bıraktı. Savaşa destek için başarısız olan bu madde daha sonra geliştirilerek zıplayan bir slikon macuna dönüştü.

Bugün Amerika'da üretilen ve hiçbir endüstriyel kullanımı olmayan macun sonunda çılgın bir oyuncak haline geldi...