NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Çıtırdatın, Patlatın!

Popüler bir hile olan "çatırdatmak" sizin için kolay bir şey olabilir, fakat arkadaşlarınız için çok da kolay olmayacak ve siz bu aşamada çok eğleneceksiniz.

 

Çatırdama sesi deyip geçmeyin, elinizde tuttuğunuz macundan çıkan "çatırdama sesi" tüm günlük stresinizi alıp götürecek.

 

Şimdi bunu nasıl yapacağınızı öğretelim:

1. Yol: Baloncuk Yapın

Patlama sesini çıkartabilmek için ihtiyacınız olan şey küçük kabarcıklar. Bu küçük kabarcıkları elde etmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Macununuzun içerisine baş parmağınız ile bir oyuk açın ve macunu bu oyuğun üzerine katlayarak bir baloncuk oluşturun. Macununuz içerisinde oluşturduğunuz bu baloncuğu patlatmak için macunu sıkın. Eğer açıklamalarımızı doğru şekilde uyguladıysanız bu yazıyı okurken ilk baloncuğunuzu patlatmış olmalısınız :)

 

2. Yol: Çatlak Oluşturun

Çatlama seslerini elde etmeniz için bir diğer yol da macununuzu esnetmektir. Elinizdeki macunu uzatıp esnetin ve tekrar kendi üzerine katlayın. Bu işlemi yaklaşık 20 kere tekrarladığınızda macununuz içerisinde küçük hava kabarcıkları birikir.

 

 

 

 

 

Macununuz içerisinde hava kabarcığının biriktiğini renginden ve gittikçe hafiflemesinden anlayabilirsiniz. Macununuzda hava kabarcıklarının oluştuğunu anladığınızda tek yapmanız gereken onu sıkıca sıkmak. Eğer tüm işlemi doğru yaptıysanız şu anda macununuzdan çıtırdamalar geliyor olmalı :)

 

3. Yol: Güzel Bir Patlama Sesi

Macununuzla yüksek sesli patlamalar yapmak ister misiniz? Yüksek sesli dediğimize bakmayın. Bu sesi sakız patlatmak veya küçük bir balonu patlatmak gibi düşünebilirsiniz. Nasıl mı yapacaksınız?

 

 

 

 

 

Macununuza parmağınızla uzunca bir boşluk yapın ve üzerini macunla kapatın. Macunu kendi üzerine doğru katlayın. Avucunuzla hızlı bir şekilde macununuzu sıkarak içerisindeki havayı patlatın.

 

 

 

 

 

 

Eğer gerçekten şanslıysanız harika bir patlama sesi çıkmış olmalı :)